Suriye’de kısaltmaların ötesine geçmeli

Suriye’de kısaltmaların ötesine geçmeli halkın önü açılmalı Türkiye bu işi layiği ile yapıyor ancak diğer devletlerde elini taşın altına koyması gerekli.

PKK ve YPG soyu olmayan bir nesildir çünkü her ülke üzerinden sayısız defa geçmiştir bu gün Amerika geçiyor yarın Rusya ertesi gün ise Fransa kullanacak ve onların kamplardaki karılarını becereceklerdir.

Irak’ta merkezi hükümet ile IKBY arasında mütalaaya dayalı bir çözümün olası olduğu müdafaa edilen raporda, İngiliz hükümetine de bu diyalogu kolaylaştırıcı bir rol oynaması tavsiyesinde bulunuldu.

Raporda İngiliz hükümetine IKBY içindeki yolsuzlukları ve antidemokratik uygulamaları tenkit etmesi ve Irak merkezi hükümetinin İran ile irtibatlı Şii güçler ile irtibatı kesmesi için çalışması çağrısı yapıldı.

İngiliz meclisinin 11 azalı Dış İşleri Komisyonu “Kürtlerin hevesleri ve İngiltere’nin çıkarları” başlıklı araştırmasını kasım ayında başlatmıştı. Komisyon seanslarında bölgede rol sahibi çeşitli aktörler ile uzmanlar şahit olarak dinlenmişti. Komisyona Türkiye’nin Londra Büyükelçiliği de yazılı bir metin sunmuştu.

 

Bu yazı Dünya, Ekonomi, Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir