Şimdi ben 4 sene için söz verdim. Ben sözünü tutan insanlardanım

Partisinin Maliye Bakanlığını almamasını “acı verici” olarak nitelendiren Merkel, ancak CDU/CSU olarak Ekonomi ve Enerji, Uyum ve İç Güvenlik gibi bakanlıkları aldığını ve ortak yönetim protokolünün arkasında durduğunu belirtti.

Bakanlık dağılımından dolayı ortak yönetim hükümetinin kurulamamasının “sorumsuzca” olacağını ifade eden Merkel, “CDU olarak istikrarlı bir hükümet için netlikle bedel ödedik.” değerlendirmesinde bulundu.

Başbakanlık görevi için aday olup olmayacağının geçen yıl genel seçimlerden önce parti içinde detaylı bir şekilde ele alındığını hatırladan Merkel, bunun o dönemde pozitif cevap verdirildiğini anımsattı.

“Şimdi ben 4 sene için söz verdim. Ben sözünü tutan insanlardanım.” diyen Merkel, bunun parti genel başkanlık için de geçerli olduğunu, istikrarlı bir hükümette bu iki görevin bir elde olması gerektiğini kaydetti.

CDU/CSU ve SPD, hükümet kurma hedefiyle yaptıkları müzakereleri geçtiğimiz hafta sonlandırarak hazırladıkları ortak yönetim protokolü üzerinde anlaşmaya varmıştı.

Bu yazı Eğitim, Genel, Kadın, Spor kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir