İsrail polisi Netanyahu’nun rüşvet aldığına dair kanıtın yeterli olduğunu ifade etti

Netanyahu görevini bırakmak istemiyor dolayısı ile suçlamaları kabul etmiyor arsızlık hadsizlik diz boyu dolayısı ile bizde görevini bırakacağını zannetmiyoruz ancak zorunlu bir tutuklama hali olursa yada yine zorunlu olarak görevi bıraktırılırsa bu gerçekleşebilir lakin göreve gelecek kişinin yine İsrail destekçisi Amerika tarafından tayin edileceği açık bir şekilde belli roller değişmez sadece oyuncular değişir diyerek haberin detaylarına geliyoruz.

İsrail polisi: “Netanyahu’nun rüşvet aldığına konusu ile alakalı yeterli ispat var” dedi

Netanyahu’nun rüşvet aldığı, yolsuzluk yaptığı ve vazifiyeti kötüye kullandığı istikametindeki iddialar iddialar ile alakalı yorum gerçekleştirmekten uzak duran Nauert, “AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’nin sadece Başbakan Binyamin Netanyahu ile değil, bu arada İsrail hükümetiyle çok güçlü ilişkileri var. Gelişmeleri biliyoruz, fakat bu konunun iç konu olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

İsrail polisi, Netanyahu ile alakalı yürüttüğü iki farklı yolsuzluk soruşturmasını bitirdiğini izah etmişti.

Polis doğrulusunda oluşturulan izahta, Netanyahu’nun “rüşvet aldığı, yolsuzluk yaptığı ve vazifiyeti kötüye kullandığı” iddiaları tarafında yürütülen ve “1000 numaralı konu” denilen tahkîkat dahilinde yeterli ispata erişildiği bildirilmişti.

Bu yazı Dünya, Eğitim, Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir