İdlib’de saldırılar kesintisiz devam ediyor

İdlib’de saldırılar kesintisiz devam ediyor olarak devam ediyor

İdlib Sivil Savunma Müdürü Mustafa Hac Yusuf, ANADOLU AJANSI muhabirine yaptığı izahta, “İdlib içine haftalardır süren yoğun hava saldırıları (bir gün evvel) gece Maaretinuman’da bir sağlık kurumu ve şehir merkezindeki üç camiyi hedef aldı” diye konuştu.

Yusuf, saldırıların sivillerin psikolojisini bozmayı amaçladığına dikkati çekerek, “Oysa hastaneler ve ibadethaneler, dokunulmazlığı en yüksek yerler olmalı” dedi.

Saldırıya ait ANADOLU AJANSI’ya bilgi veren, muhaliflerin kurduğu Suriye Geçici Hükümeti’nin Sıhhat Bakanı Firas Cundi de gece saatlerinde sivillerin rehabilitasyon gördüğü Maaretinuman merkez hastanesi ve etrafına savaş uçaklarının 7 saldırı tertip ettiğini belirtti.  Cundi, “Rus savaş uçaklarının tertip ettiği saldırıda can kaybı yaşanmadı, çok sayıda yaralı var. Sağlık kurumu hizmet dışı kaldı.” diye konuştu.

Aynı zamanda, Beşşar Esed rejimi ve Rusya’nın İdlib’in değişik noktalarına yönelik yoğun hava ve füze saldırıları sivil savunma ekiplerinin tespit ve yardım çalışmalarını zorlaştırdığı için bölgeden bilgi akışı yavaşladı.

Bu yazı Dünya kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir