Diyanet İşleri Türk İslam Birliği Yılın ilk toplantısını yaptı

Merkezi Almanya’nın Köln şehrinde bulunan Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), 2018 seneyin ilk istişare toplantısını gerçekleştirdi.

DİTİB Genel Merkezi’nde yapılan toplantıya DİTİB İdare Heyeti Azaları, birim müdürleri, eyalet birlikleri başkanları, federal kadın kolu ve bölge merkez görevlileri katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan toplantının açılış konuşmasını yapan DİTİB Genel Başkanı Prof. Dr. Nevzat Yaşar Aşıkoğlu, DİTİB’in vizyonu, görevi ve eyalet birliklerinin yeni dönem hizmetleri ile ilgili bilgi verdi.

Aşıkoğlu, İslami bir dini cemaat olan DİTİB’in, sahih dini bilgi ile Müslümanların dini ve içsel ihtiyaçlarını karşılayan, güvenilen, referans alınan, hizmetleriyle toplumsal sulha katkı sağlayan, camileri toplum hayatının ehemmiyetli merkezlerinden biri haline getiren, etkin ve hatırlı bir müessese olduğunu belirtti.

Toplantı nihayetinde yapılan değerlendirmede, eyalet birlikleri ile gençlik, kadın ve veli kollarıyla aynı anlayış, hedef, hareket ve taktik birliği içerisinde faaliyetlere devam edileceği vurgulandı.

Bu yazı Genel, Kadın, Sağlık kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir