ABD PKK’ya ordu mu kuruyor

 

Pentagon’un PYD/PKK’nın paravanı SDG güçlerini DEAŞ’tan alınan alanların güvenlik ve istikrarını sağlamak üzere eğitimden geçirdiği dile getirilen raporda şu ifadeler kullanıldı:

“SDG iç güvenlik kuvvetleri, sınır güvenlik kuvvetleri, patlayıcı uzmanları eğitmeye başladı ve terörle mücadele kuvvetlerini tekrar yapılandırmak üzere tasarılar yaptı.” Raporda SDG ismini kullanan PYD/PKK’nın fazla sözde Rakka İç Güvenlik Kuvveti eğittiği belirtildi.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ PKK’ya silahlı güç mu kuruyor?

Suriye’de PYD/PKK’nın liderliğinde 30 bin kişiyi bulacak bir “Sınır Savunma Birliği” ve “Kuzey Suriye Ordusu” kurmaya hazırlandığı bilgisini ilk defa Aa dünyaya duyurdu.

Kısa bir müddet sonra ise ANADOLU AJANSI muhabirine izah yapan AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ liderliğindeki DEAŞ karşıtı ortak yönetim sözcüsü Ryan Dillon mevzubahis kuvvetin Hudut Güvenlik Gücü olduğunu ve şu evrede 430 kişinin eğitildiğini izah etti.

Dillon ayrı olarak toplam rakamın 30 bini bulacağını ve (PYD/PKK’nın paravanı) SDG’nin bu projeye liderlik edeceğini dile getirdi.

Bu yazı Eğitim, Genel, Magazin kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

ABD PKK’ya ordu mu kuruyor için 3 cevap

  1. Pkk yı yok etmek istiyorsak amerikayı yok etmemiz gerekmektedir. her türlü yaptırımlar uygulanmalıdır yoksa pkk bitmez

  2. Ozberk der ki:

    Abd pkk ya bugüne kadar hem ordu kurdu yardım etti. İlk defa yaptığı birşey değil kii

  3. Maksat Yolculuk der ki:

    Ne yazık ki ABD bunu her zaman yapıyor. Artık akıllanmamız gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir